Cilt Gençleştirme

Her insan yaşlanmaktan korkar. Herkes ruhum genç benim dese bile yüzünde beliren bir kırışıklık ile bile mutsuz olabilir. Çünkü zaman gerçekten de çok hızlı bir şekilde ilerliyor. Siz anlamadan zaman geçiyor ve de gerekli bakımları yapmadığınız sürece cildiniz yaşlanmaya devam ediyor. İlk kez bir çizginizi fark ettiğiniz zaman belki de olgunlaşıyorum diye mutlu olmuş, olabilirsiniz. Ancak çizgiler günden güne artmaya devam ederken üzülebilirsiniz. Zaten diri olmayan ve genç görünmeyen bir ciltte makyaj bile çok güzel durmaz. İnsanlar bazen bunun gibi küçük ayrıntıları kaçırıyorlar. Güzellik sadece makyaj değildir. Makyaj sadece güzelliğinizi ön plana çıkarmak için vardır.

Cildiniz ne kadar güzel ve de bakımlı olursa yaptığınız makyaj da daha güzel durabilir. Erkeklerin çok az bir kısmı ciltlerinde ki sorunlar ile ya da yaşlanma ile ilgili iken; bayanların geneli yaşlanmaktan korkar. Zaten yaşlanma belirtileri ile birlikte bazı insanlar panik olabilir ve de strese girebilir. Bu nedenle stres ve de sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyor iseniz; cilt gençleştirme yöntemlerinden bir tanesini sizinle birlikte seçebiliriz. Merkezimizde bulunan cilt bakım uzmanları ve de plastik cerrahi uzmanları size bu konuda yardımcı olacaklardır. Cilt yapınız size uygulanacak yöntemin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Sadece cilt yapınız değil, aynı zamanda cildinizde ki kırışıklıkların derinlikleri de bu konuda büyük bir önem taşımaktadır.

Bu nedenle cilt gençleştirme gibi uygulamalar seçilirken insanların bu konuda bir uzmana danışmaları çok büyük bir önem taşımaktadır. Ancak bir uzman yardımı ile cildiniz üzerinde yapılacak müdahaleye karar verilebilir. Çünkü bu tarz bir seçimin bir çok yöntemi vardır. Biz merkezimizde ki uzman kadroya güveniyoruz. Doktor kontrolünde cildinizin bakımı yapılacak ve de cildiniz için en doğru yöntemin hangisi olduğuna karar verilecektir. Elbette ki burada bulunan doktorlarımız kendi alanlarında profesyonel olan doktorlardır. Bunun dışında da psikoloji konusunda da oldukça yeterli olan kişilerdir. Çünkü bu tarz bir operasyona karar veren bir bayanın tercihinde bazen psikolojik nedenler de yatabilir. Bunlar da incelenmektedir.

Bazen cilt gençleştirme yöntemleri arasında sadece cilde yapılan bir dolgu yeterli olabilir. Enjeksiyon yardımı ile kırışan bölge doldurulabilir. Bazen bu tarz bir işlemin yeterli olmadığı düşünülür ve de aşı yöntemi seçilebilir. Bu yöntem dışında da bazen cilt gerdirme operasyonları gerekli olabilir. Yani uzmanlarımız cildinizi görmeden sizin için uygulayabilecekleri yöntemlere karar veremezler. Cildinizde ki kırışıkların mimiklerden mi kaynaklandığı ya da derin mi yoksa ince mi olduğu gibi bir çok neden uygulama şeklini etkilemektedir. Kesinlikle bu tarz bir uygulama için profesyonellerden yardım almalısınız. Yoksa cildiniz için hiç de uygun olmayan bir uygulama yapılarak kendinizi daha kötü hissetmeniz de sağlanabilir. Bu nedenle eğer cildinizin daha genç görünmesini istiyor iseniz, sizi merkezimize bekleriz. Doktorlarımız ve uzman arkadaşlarımız sizin için en doğru uygulamayı seçeceklerdir.